Dajte mi follow

Dôležitosť pohybu v akomkoľvek veku

Dôležitosť pohybu v akomkoľvek veku

Trošku poodkryjem svoje súkromie, ale verím, že tým niekoho môžem inšpirovať. Veľmi sa divím, keď mi niekto 40-ročný povie, ako nemôže mať fyzickú aktivitu, lebo – Výhovorka A, B, C…STÁLE sa dá nájsť spôsob, ako spraviť pre telo niečo dobré. A vôbec to nemusí byť makanie vo fitku, či dlhé behy. Začať sa dá od tej najmenšej aktivity.

Na fotke je moja babka,ktorá má 70 rokov. Stále pracovala a bola aktívna. Po nejakom tom čase na dôchodku však zistila, že niektoré jej šaty sa “zmenšili”. 
No a čo s tým teraz. Predsa ju nebudem tlačiť do posilky. Nebudem sa snažiť rozbiť dlho zakorenené výživové návyky. Snáď ich len trošku poupraviť (stačí si dať namiesto 2 koláčikov poobede iba jeden).

Dlhší čas mi vravela, ako by chcela chodiť na “walk” (po 30 rokoch v Amerike sa to už nevolá prechádzka), ale nevedela začať. A tak sme sa jedno ráno vybrali a dali spolu 3 km. Babka, a taktiež aj ja sme boli šťastní, že pre seba niečo urobila. Taktiež ju bolia kĺby atď, avšak už vie, že práve pohyb je to, čo jej pomôže. Nie vysedávanie na gauči a natieranie sa neviemakými zázračnými mastičkami. “Premazanie” kĺbov je to, čo funguje. O vplyve rannej prechádzky na psychiku za štebotu vtákov a slniečka sa snáď ani netreba rozpisovať.

dolezitost pohybu tomax
lifestyle tomax

Dohodli sme sa, že mi každé ráno pošle fotku z centra mesta. Aby som mal dôkaz. 
A tak viem, že keď mi ráno okolo 6:30 príde od nej správa, je v nej jej selfie po ďalšom walku. Sama vraví, že ju to baví a robí to s chuťou. Je to proste šéf.

Ďalšou vecou je celkový prístup k životnému štýlu. Myslím, že to obrázok to krásne vystihuje. Každý by chcel výsledky. Okamžité výsledky. A dokonca sú ľudia za to ochotní aj zaplatiť nemalé peniaze. Veď predsa marketingové oddelenie robí svoju prácu dobre. Sľubujú sa rýchle výsledky, za malú (najlepšie žiadnu) snahu.

-Tabletky, ktoré rozpustia tuk.
-Čaj, ktorého pitím schudneš 7 kíl za 5 dní.
-Práškové diéty, ktoré…
No…Stačilo.

Pomôžeš si len Ty. A je to ľahšie, ako si myslíš. Začať s aktivitou – hoci tou najzákladnejšou, ako je chôdza – sa dá v každom veku. Treba sa len zdvihnúť a ísť. Zlepši stravu, zamysli sa nad tým čo a koľko ješ a hýb sa. Bude Ti lepšie nie len po fyzickej ale aj psychickej stránke.
Nehľadaj skratky či výhovorky…Proste začni.

Asi máš aj Ty v okolí niekoho, koho si v tomto príspevku našiel. Prepošli mu tento článok a možno mu zlepšíš jeho lifestyle. A možno si to ty sám/sama.

 

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.