Skúsil som cenovo porovnať ako-tak podobné potraviny, ako môžeš vidieť na bločkoch.
Ľavý, chutný, nekvalitný a pravdepodobne oveľa bežnejší, vyjde na 10 EUR.
Zato ten napravo, plný hodnotných potravín, s väčšou kvalitou, by Ťa stál až 27 EUR. To je takmer trojnásobný rozdiel a vtedy si ľudia rozmyslia, čo si vyberú. Väčšinou však to lacnejšie.
Ale pozor – neber to ako výhovorku, že práve preto nemôžeš jesť zdravo. Vieš, že to je blbosť. Stále vieš nakúpiť kvalitné veci, napr. ak ich zoberieš vo väčšom objeme, vtedy vyjdú lacnejšie. Alebo nebudeš chodiť každý druhý deň jesť von, ale navaríš si doma. Okrem toho, že je to stále lacnejší spôsob, vieš, čo si do svojho jedla naozaj dal. Potom si to môžeš vziať so sebou a mať úplnú kontrolu nad tým, čo ješ.
A radšej investuj do kvalitnejšieho jedla, ako neskôr na doktorov a lieky.