Dajte mi follow
0
Počet produktov v košíku: 0

Slunce, zmrzka, nanuky

Slunce, zmrzka, nanuky

Docvičil si. Vonku svieti slniečko. V jednej ruke máš proťák a do druhej sa Ti už naberá zmrzka. Celkom dobrý scenár, že?

Zmrzlina a nanuky k letu neodmysliteľne patria a nie je žiaden dôvod prečo by si si ich mal odoprieť. Aj keď na sebe makáš. Ak je samozrejme ich množstvo v norme a nenatlačíš do seba celý kýbel cookies & cream zmrzky. 

Na PRIBLIŽNÚ predstavu kalórií v zmrzke Ti poslúži obrázok. Samozrejme, že niekde Ti naozaj doprajú a dajú Ti poriadnu porciu (tam bude kalórií viac) a niekde zasa takmer doškrabú naberačku len preto, aby si jej náhodou nemal o niečo viac ako je stanovené.
Porcie sú teda okolo 50g.

Kornútok má taktiež nejakú kalorickú hodnotu, väčšinou je takmer len zo sacharidov. Rátaj medzi 15-50 kcal. Ovocné sorbety majú logicky menej kalórií ako smotanové zmrzliny, kde je okrem cukru aj nejaký ten tuk. A ak sú ešte v/na zmrzke aj nejaké chrumkavé kúsky čokolády, tyčieniek či keksíkov, hodnota sa dosť riadne navýši. 
Pri krajnom príklade zlížeš 500 kalórií, ani nevieš ako. A potom, že “nič neješ a nechudneš”…

zmrzlina nanuky tomax

Vybral som 15 nanukov, ktoré sú bežne dostupné a zoradil ich podľa kalorickej hodnoty. Najmenej kalórií majú nanuky na spôsob ovocných drení. Naopak tie so smotanovou plnkou a fajnovou čokoládovou polevou sú na druhom konci. Ako vidíš, asi je lepšie siahnuť po tých ovocných, ako Solero, Twister, či Calippo. Naozaj Ťa osviežia a uspokoja Tvoju túžbu po sladkom – s rozumnou kalorickou hodnotou, ktorú ľahko napasuješ do denného príjmu. O Kingovi sa to povedať asi veľmi nedá… 

Užívaj si horúce letné dni – s chladnou hlavou.

Kontroluj si príjem a mysli na rozumnú mieru 80/20.
Teraz už budeš mať lepšiu predstavu aj o zmrzke a nanukoch. 

zmrzlina nanuky tomax

Zdroj: www.tesco.sk

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.