2 min čítania

Kam sa pominie tuk, keď ho "spáliš"?

Rozmýšľal si nad tým niekedy? Možno ani nie, tak tu máš odpoveď.

Tuk tvorí dlhý reťazec zložený z vodíka, uhlíka a kyslíka. Ten je skvelý pre ukladanie energie. Ak sú ich väzby rozbité, uvoľnia zo seba uloženú energiu. Vtedy nastáva to povestné „spaľovanie tuku„.

Avšak, keď sa tento proces deje, kam reálne táto trasľavá hmota ide

Premení sa na energiu? Odíde z tela ako teplo? Možno si to veľa ľudí myslí, ale nie je úplne to tak. Rolu tu hrá zákon zachovania energie. Energia nevzniká a nezaniká, ale sa len premieňa z jednej formy energie na druhú formu energie či na iné formy energií.

 

Ruben Meermann,sa po tom ako schudol 15 kíl (asi nudil a jediné, čo ho trápilo bolo, kde sa ten tuk podel), sa dal dokopy s Andrewom Brownom, výskumníkom lipidov na University of New South Wales, aby na to spolu prišli. Ak sa spáli molekula triglyceridu, teda tuku v ľudskom tele, má to takúto rovnicu:

C55H104O6+78O–> 55CO2+52H2O + energia

Chalani si teda vytiahli svoje nástroje – kalkulačky – aby počítali, skúmali, dumali a došli na to, že…

Oxidácia 10 kilogramov ľudského tuku vyžaduje vdychovanie 29 kilogramov kyslíka, aby sa vytvorilo 28 kilogramov oxidu uhličitého a 11 kilogramov vody. Na 10 kíl tuku je to 8,4 kg oxidu uhličitého a 1,6 kg vody.

Tu nájdeš minútové video, kde je to pekne vysvetlené – https://www.bmj.com/content/349/bmj.g7257

To teda znamená, že spálený tuk vydychuješ. To ale neznamená, že čím viac budeš dýchať, tým viac tuku spáliš. musíš na to vydať naozaj veľa energie.

chudnutie tuku tomax

Ak si chceš pozrieť ich presné výpočty, je to tu. Myslím ale, že Ti stačí to, že spálený tuk jednoducho vydychuješ!

Zdroje:
-https://www.bmj.com/content/349/bmj.g7257
-https://www.eurekalert.org/pub_releases/2014-12/uons-wyl121414.php
-https://www.youtube.com/watch?v=C8ialLlcdcw

co jest v teple tomax
Strava
Tomáš

Minútka čítaniaČo a ako jesť, keď je vonku hic Poznáš to. Appka na mobile (už nie teplomer) Ti ukazuje cez 30 stupňov. Je brutálne teplo.

Čítať viac »
projekt dominika tomax premena coaching
Premeny
Tomáš

2 min čítaniaProjekt Dominika 5 mesiacov spolupráce, takmer 10 kg dole, 100% sebavedomia hore S Dominikou sme začali v januári. Mala 73 kg. Jedla za

Čítať viac »
SKUPINOVY COACHING TOMAX
Cvičenie
Tomáš

Moja nová služba – funguje na báze mesačného členstva. Spolu s ostatnými makačmi dostaneš pravidelne celé tréningy, tréning. plány, recepty a mnoho ďalšieho. Veď si to mrkni

Čítať viac »