Dajte mi follow
0
Počet produktov v košíku: 0

Projekt Barbora – 6 mesiacov, 12 kíl dole

Projekt Barbora - 6 mesiacov, 12 kíl dole

Barbora sa mi ozvala začiatkom januára. Bola „hlboká“ korona, každý bol na homeoffice. Kvôli práci často nestíhala, nemala čas ani na seba. Raňajky taktiež neboli súčasťou dňa, jedla až na obed. Väčšinou bol ten obed objednaný. Pitný režim bol na tom taktiež slabo, zabúdala piť. 

Na otázku „prečo chceš splniť svoj cieľ“ odpovedala, že jej nečinnosť a váha dosahovala maximum a už to nebolo dobré nielen fyzicky, ale aj psychicky. Necítila sa dobre vo svojom tele, musela si kupovať väčšie oblečenie a dokonca jej ľudia z okolia pripomínali, že by už so sebou mala niečo robiť. Fyzicky to bolo tiež zlé, celý deň sedela za počítačom a preto sa aj hrbila. Keď chodila so známymi na túry, často za nimi nestíhala. Má psychicky náročnú prácu, zabúdala jesť a večer to doháňala.

Coaching chcela vyskúšať na mesiac – tak sme šli na to.

Vysvetlil som jej, že najdôležitejšie je zdravie a život nestojí len na práci. Že môže pracovať aj menej, a nič sa nestane. Dôležité bolo aby si vôbec našla čas sama na seba a začala na sebe viac pracovať.

Začali sme doma s dvoma tréningami. K dispozícii mala len podložku a švihadlo. Avšak vedeli sme pracovať aj s tým. Postupne si dokúpila kettlebell, bandy a expandery. Tréningy ju začali baviť. Tréningy brala aj ako psychické odreagovanie od náročnej práce.

Stravu si začala lepšie sledovať. Nebolo to ľahké, ale postupne si vytvorila pevný režim, ktorý vedela dodržiavať. Zvýšila príjem bielkovín, zelovoc mala s každým jedlom. To všetko bolo super a pomaličky sa to začalo ukazovať na váhe. To viedlo k ešte vyššej motivácii a chceniu makať na sebe.

projekt Barbora tomax

Pravidelne sme komunikovali a upravovali tréningy podľa toho, ako chcela. Keď sme v júni končili, chcela krátke tréningy, ktorými by rýchlo odcvičila, čo treba. Predsalen, bolo teplo a do cvičenia sa až tak nechce. S cvičením a motiváciou doň boli horšie aj lepšie obdobia, ale celkovo to vyšlo veľmi dobre.

Strava bola trošku väčším orieškom. Na prelome marca a apríla jej bola zistená laktózová a histamínová intolerancia. Jej možnosti pri výbere jedál sa výrazne zmenšili, ale pracovali sme s tým, čo bolo k dispozícii. Vytvorili sme vzorový jedálniček, podľa ktorého sa mohla orientovať – fungovalo to. V tomto však bola stále motivovaná a nastavené veci držala do bodky.

Za 6 mesiacov dala dole cca 12 kíl. Má väčšie sebavedomie, cíti sa oveľa lepšie vo vlastnom tele. Ale ako sama hovorí, návod je len časť úspechu, treba si to hlavne odmakať. Dokonca namotivovala aj svoju sestru Dášu, s ktorou sme boli taktiež na coachingu. A verím, že ona nie je jediná, ktorú svojím prístupom a premenou inšpirovala!

„Barbora ďakujem. Šlo Ti to super a tá premena naozaj stojí za to!“

Čo hovorí na spoluprácu Barbora:

Tomáša som sledovala na Instagrame asi pol roka, kým som sa ho odvážila osloviť a zmeniť svoj život k lepšiemu. Trošku som sa spolupráce obávala, lebo som si myslela, že budem jesť len šalát a budem sa cítiť hladná, avšak opak bol pravdou 😊
Ako prvé sa o mne Tomáš snažil zistiť čo najviac – stravovacie preferencie a môj vzťah k športu. Dal mi typy ako nahradiť potraviny, ktoré konzumujem za ich zdravšiu verziu. Vyvrátil mi mýty o jedle, vďaka nemu som prestala deliť jedlo na dobré a zlé a pomohol mi so stravovaním, keď mi v priebehu spolupráce zistili potravinové intolerancie. Celkovo som sa začala stravovať pestro a nikdy som nemala pocit hladu.
Čo sa týka tréningov, tie mi Tomáš nastavil na domáce cvičenie (kvôli covidu boli fitká zatvorené) a tiež mi ich prispôsoboval podľa mojich potrieb a preferencií.
To, ako sa mi darí si overoval na týždennej báze pomocou dotazníka a telefonátu, ale kedykoľvek mi bol ochotný poradiť cez Whatsapp.
Spolupráca trvala 6 mesiacov, počas ktorých sa mi podarilo nielen schudnúť cca 12 kg, ale objaviť aj stratené sebavedomie.
Tomáša určite odporúčam všetkými desiatimi, ale treba si uvedomiť, že jeho prístup a vedomosti sú len polovica úspechu. Tá druhá spočíva vo vás a v tom, ako veľmi sa chcete zmeniť 🙂

Ak rozmýšľaš nad podobnou premenou, napíš mi na Whatsapp :).

benefity cvicenia tomax
Cvičenie
Tomáš

Cvičenie nie je len o fyzične. Tu sú jeho ďalšie parádne výhody.

Čítať viac »
Strava
Tomáš

Priberanie môže byť pre niektorých ľudí rovnako náročné ako chudnutie. Ak sa snažíš pribrať, tu je niekoľko tipov.

Čítať viac »
Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! tomax
Cvičenie
Tomáš

Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! Ak si žena, ktorá sa silovému tréningu vyhýbala ako Boris kondómom, je čas to zmeniť. Prečo? No, na začiatok

Čítať viac »

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.