Dajte mi follow
0
Počet produktov v košíku: 0

Projekt Katka II

Projekt Katka II

Katka sa mi ozvala s tým, že chce ísť do coachingu. Na začiatku vážila 67,5 kg. Jej cieľ bolo dať dole cca 10 kg, pretože vedela, že vtedy sa cítila najlepšie. 

Mala rada rôzne športy, bola aktívna, skúšala aj fitko, ale nakoniec sa jej najlepšie cvičilo doma. Aj v čase, keď ma oslovila, cvičila doma. Bolelo ju však koleno, keďže jej tréner vo fitku “dosť nakladal”. Doma ale mala rôzne pomôcky a preto bolo vyskladanie tréningov celkom zábavné a rôznorodé.

Keď sme sa na začiatku bavili o strave, tá vyzerala v pohode. Jedla zdravo aj keď sem-tam bojovala s chuťou na sladké a musela sa premáhať. Vtedy to ešte brala ako “zhrešenie”. Ako sama napísala – “Myslím si, že sa stravujem zdravo, len niekde robím chybu, keď sa mi nedarí schudnúť, podla mňa dosť vyzúbam (pichám do seba somarinky, pozn. red.) pomedzi 3 hlavné jedlá.“ Skúšala aj sledovanie stravy v MFP, ale prišlo jej to obmedzujúce.

Hlavným cieľom bolo schudnúť, cítiť sa lepšie, mať sa rada a nájsť svoj balans. A ja si myslím, že sa jej to krásne podarilo 🙂 Veď čítaj ďalej.

Keďže bola hlboká korona, pracovala len na homeoffice a toho pohybu veľa nebolo. Nastavili sme prechádzky niekoľko krát týždenne a sledovali sme kroky. 

Začali sme 2 tréningami na celé telo. Postupnými krokmi sme pridali na 3 tréningy a končili sme na 4, niekedy aj 5 tréningoch týždenne, ktoré teda už mali riadne grády. Trebalo sa k tomu však dostať postupne, nie skočiť a ísť na plné obrátky, tak ako to robí veľa ľudí. Zapracovali sme aj na technike cvikov. Posielala mi videá ako cvičí a podľa toho som ju vedel opravovať. Cvičenie jej nerobilo problém, tréningy ju bavili. Pridala prechádzky a časom už nemusela myslieť na to, že sa “musí” hýbať, ale že ju to “baví a chce”. Čo je absolútna bomba.

Stravu si pekne kontrolovala podľa nastavených hodnôt v appke. Aj keď ju predtým nemala rada a bola pre ňu obmedzujúca, vysvetlili sme si, že to nemá byť o tom. Má to byť pomôcka, ktorá ti naozaj pomôže, nemá ťa stresovať. Celá spolupráca však nešla stále tým smerom, ako sme chceli. Boli ťažšie týždne, kedy sa váha nehýbala. Avšak Katka naozaj chcela. Bola radosť s ňou pracovať, pretože všetko, na čom sme sa dohodli dodržiavala. Niekedy sme povolili z tréningu, niekedy sme dali pauzu v sledovaní jedla a podobne. Keď som chcel fotku jedál počas dňa, vždy tam bolo niečo sladké. Avšak veľmi dobre vedela, že záleží na množstve a kontrolovala si to. Aj preto bol celý proces určite lepšie zvládnuteľný a udržateľný.

Nakoniec sme za rok spolupráce dali dole takmer 10 kíl, čo je za mňa super. Centrimetríky šli tiež preč – 11 z poprsia, 11 z pása, 8 z bokov, 11 zo stehien. No brutál. Nielen, že schudla tak, ako chcela, ale naučila sa cvičiť okolo bolestivého kolena, pohyb berie ako absolútnu rutinu a radosť, vie ako sa má stravovať a má zdravý vzťah s jedlom. Myslím, že takto nejako by mal vyzerať úspešný coaching. 

Ten sme kvôli istým okolnostiam na chvíľu pauzli, avšak Katka si po čase opäť vypýtala tréningy. Som rád, že na sebe chce takto makať. Keby mal každý takúto disciplínu a chcenie, bolo by to krásne :). Kati držím palce aj naďalej!

Čo na spoluprácu hovorí Katka?

S Tomaxom som spolupracovala skoro rok, na zaciatku som trochu vahala, ale bolo to najlepsie rozhodnutie, ake som mohla urobit! Naucil ma ako si spravne nastavit stravu, ze mozem aj sladke :). Vzdy sa zaujimal o to ako mi to ide, volali sme si spolu kazdy tyzden, ale aj hocikedy si pisali, vzdy je ochotny pomoct a poradit. Treningy nastavil genialne! Velmi ma bavi, takyto typ cviceni, naozaj ponima to v style koho co bavi #HybSaBavSa. Tomi, dakujem ti! Naozaj, ak vahate ho oslovit, dalej uz ani neromyslajte a hned ho kontaktujte, zmeni vam to zivot.

benefity cvicenia tomax
Cvičenie
Tomáš

Cvičenie nie je len o fyzične. Tu sú jeho ďalšie parádne výhody.

Čítať viac »
Strava
Tomáš

Priberanie môže byť pre niektorých ľudí rovnako náročné ako chudnutie. Ak sa snažíš pribrať, tu je niekoľko tipov.

Čítať viac »
Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! tomax
Cvičenie
Tomáš

Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! Ak si žena, ktorá sa silovému tréningu vyhýbala ako Boris kondómom, je čas to zmeniť. Prečo? No, na začiatok

Čítať viac »

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.