Dajte mi follow
0
Počet produktov v košíku: 0

Aký vhodný snack si narýchlo kúpiť v obchode

Aký vhodný snack si narýchlo kúpiť v obchode

To, že sa ponáhľaš a nemáš čas, nemusí znamenať, že musíš schmatnúť prvú blbosť, ktorú uvidíš. Pozri si tento zoznam a nabudúce si vyberieš lepšie. Zameral som sa najmä na potraviny s vysokým obsahom bielkovín, keďže sacharidy a tuky je nazbierať naozaj ľahké.

Ak si už videl článok – Ako výletovať zdravšie, 10 tipov – máš nejakú ideu. Ak nie, pozri si ho. Tu pridávam ďalšie nápady.

V ideálnom svete máš všetko nakrabičkované, pripravené, vieš, čo kedy jesť. Poďme ale z ružových obláčikov späť do reálneho sveta s bežnými problémami. Môže sa stať, že proste nestíhaš a jediné, čo Ti zostáva, sú potraviny po ceste. Niečo si na jedenie proste zobrať musíš. Ale čo?

Cez mliečne výrobky, šunku, syry, proteínové tyčinky, šaláty až po hotové jedlá. Naozaj nemusíš zobrať jahodový croissant a tváriť sa, že: „veď to je na cestu“. Rob lepšie voľby. Každý deň.

Spotrebovateľné do 1 dňa

Jednoducho všetko to, čo nájdeš v chladničke. Ak si to kúpiš ráno, neboj sa, ak to zješ večer, nič sa Ti nestane.

Mliečne produkty

Syry:
Encián, camembert a podobné srandy len tak samy o sebe nezješ. Vhodnejšie sú skôr produkty ako oštiepky a podobne.
Mozzarella. Síce ju musíš niekde nechať odkvapkať, ale to fakt nemusí byť veľký problém. Po novom vieš kúpiť aj malé guličky alebo plátky.
Cottage. Či už biely, so semiačkami alebo ochutený bazalkou, chilli a kadečím ešte – je stále dobrou voľbou.

aky snack si kupit tomax

Tvaroh. Pre gurmánov tu je neochutený, nízkotučný…A pre tých, ktorí ešte majú chuťové bunky, existujú rôzne ochutené variácie. (Áno, áno, cukor…)

Proteínové jogurty a pudingy, grécke jogurty, skyry. Bohaté na bielkoviny (okolo 10g na 100g produktu). Opäť sú čisté alebo ochutené. Pri gréckych si daj pozor na „jogurty gréckeho typu“. Tie sú len hustejšie, ale hodnoty majú ako obyčajný jogurt (takže len cca 4g bielkovín na 100g produktu).

Proteínové nápoje. Klasika je Active protein od Raja alebo nápoj od Ehrmann, avšak nájdeš aj tekuté skyry, čo je bomba.

Mäsové výrobky

Šunka – úplná klasika. Väčšinou nájdeš 100 gramové balenie, ktoré Ti v cca 100 kalóriách prinesie cca 20 gramov bielkovín. Celkom fajn deal, že? Alebo dôjdeš k pani mäsiarke k pultu a vyberieš si kvalitnú šunku. Salámu, parížsky šalát, nátierky a pod. tam radšej nechaj ďalej ležať…

*V Bille (možno aj inde, zatiaľ som si nevšimol) dokonca majú 200 gramové grilované kuracie prsia

Jedlo so sebou

Balené bagety (menej dresingové), tortilly, toasty, cestovinové šaláty, rizoto s mäsom, atď – to je celkom ok. Len si nezabudni pozrieť hodnoty, nech to nie je niečo šialené

Vydržia 2 a viac dní

Väčšinou to sú viac spracované potraviny, ktoré nájdeš na polici, zabalené v obale.

Pečivo. Pečené na predajni je ideálne zjesť čo najskôr, ale 1-2 dni Ti vydrží v pohode. Balené pečivo ako celozrnné tortilly, maces, knackebroty a pod. sú tiež vhodné na cestu.

Konzervy. Tuniak je kamoš bodybuilderov od nepamäti. Minimum kalórií a kopec bielkovín. Či vo vlastnej šťave alebo v oleji (môžeš ho vykvapkať). Taktiež nájdeš rôzne tuniakové šaláty – mexický, s ryžou, quinoou a pod. Sardinky si môžeš pribaliť tiež. Ak chceš, nájdeš si aj kuracie či bravčové mäso v konzerve. Fazuľa alebo cícer sú tiež fajn voľby.

Sušené mäso. Väčšinou nájdeš hovädzie (beef jerky), sem-tam kuracie. Vo väčších obchodoch alebo na pumpách. Balené je v malom (25g) a je dosť drahé.

Proteínové tyčinky. Klasika, bielkovinová náhrada sladkosti.

Ovsené kaše / vločky. To, že ideš niekam na výlet neznamená, že vločky nemôžeš mať. Či si už zoberieš čisté a dochutíš si ich sám (stačí proťák / mix orechov / ovocie) alebo nejaké malé naporciované balenie (to však má väčšinou kopu cukru). Deň pred konzumáciou ich stačí zaliať vodou a časom nabobtnajú. Alebo máš na nejakom ubytku k dispozícii kanvicu / mikrovlnku a si safe.

Proteínový prášok. Buď si kúpiš nejaké malé balenie (často okolo 500g) alebo si kúpiš toľko vzoriek, koľko potrebuješ.

Zhrnutie

Nákup na poslednú chvíľu nemusí skončiť 5 croissantami a 3 horalkami na cestu. Nevravím, že toto sú jediné a správne voľby, ale aspoň máš na výber. Dokonca podľa toho, či ideš na deň alebo viac. Všetko záleží od kontextu a Tvojej konkrétnej situácie. Už aspoň máš predstavu, aké máš možnosti a niekedy to môžeš použiť.

benefity cvicenia tomax
Cvičenie
Tomáš

Cvičenie nie je len o fyzične. Tu sú jeho ďalšie parádne výhody.

Čítať viac »
Strava
Tomáš

Priberanie môže byť pre niektorých ľudí rovnako náročné ako chudnutie. Ak sa snažíš pribrať, tu je niekoľko tipov.

Čítať viac »
Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! tomax
Cvičenie
Tomáš

Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! Ak si žena, ktorá sa silovému tréningu vyhýbala ako Boris kondómom, je čas to zmeniť. Prečo? No, na začiatok

Čítať viac »

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.