Dajte mi follow
0
Počet produktov v košíku: 0

Ako výletovať zdravšie – 10 tipov

Ako výletovať zdravšie - 10 tipov

Leto, teplo, slnko. To všetko láka ľudí do prírody na čerstvý vzduch. Niekomu však výlety slúžia ako piknik a možnosť zbalenia si všetkého “fajného”. Alebo zastavovať sa na benzínkach, z ktorej vyjdeš – v tom lepšom prípade s bagetou v ruke – v tom horšom s 3 rôznymi sladkosťami. A cestou máš ešte McDrive, tak prečo to nevyužiť, že? Je veľmi ľahké povedať si “šak som na dovolenke, môžem”. Samozrejme, je fajn sem-tam trošku zvoľniť, avšak netreba sa úplne opustiť. Tento mindset Ťa môže veľmi rýchlo stáť tú tvrdú drinu, ktorú si predtým odmakal. Tu máš teda pár tipov, ako výletovať zdravšie, hlavne na dlhších tripoch.

#1 Nabaľ si zdravé jedlo

Nejakým zaujímavým spôsobom funguje to, že všetko jedlo, čo si zoberieš do auta, skončí zjedené. Takže sa na to priprav rôznym ovocím (jablko / banán / melón / jahody), orechovými mixmi alebo ľahko zbaliteľným jedlom (grécky jogurt / skyr / tuniakový šalát…). Fakt s Tebou nemusí cestovať 300g fialovej kravičky.

#2 Vytvor si vlastné limonády

Kašli na koly a kadejaké limonády natrepané cukrom. Napr. jemne sýtená minerálka s troškou citróna / pomaranča / melóna / uhorky je fakt super a bez zbytočných tekutých kalórií.

 

#3 Sprav si vlastné snacky

Sušené ovocie alebo rôzne ovocno-orechové mixy sú celkom ok. Podľa situácie. Avšak obsahujú dosť cukrov na to, aby naštartovali fiktívny – psychický hlad – po ďalšom sladkom. Skúsil si niekedy surový hrášok, pečený cícer alebo mrkvovo-petržlenové čipsy? Topka.

#4 Jedz ako miestny

Keď už niekam cestuješ, skús si naštudovať, aké typické domáce jedlo tam je. Perfektná príležitosť na jeho vyskúšanie nových chutí. Navštív napr. farmárske trhy, kde nájdeš tie najčerstvejšie potraviny.

 

#5 Vyberaj si to zdravšie

Jasné, niekedy sa fast-foodu nevyhneš. Avšak aj vtedy máš na výber. Vždy si môžeš vybrať to zdravšie – aj z mekáča.

#6…ale aj občasný junk je v pohode

Vieš, že sem-tam zjesť niečo nezdravé je OK. Balans. 80/20. Keď už si na ceste, prečo si nevyhľadať v danej oblasti nejakú špecialitku?

Čo si zobrať na dlhší výlet (trvanlivé a zdravé jedlo na niekoľko dní)

#7 Podeľ sa

Ak v reštike dostaneš mega porciu, nemusíš ju spučiť celú. Podeľ sa. Alebo si ju daj zabaliť. Nejedz do puknutia, potom budeš unavený a výlet si moc neužiješ.

#8 Ponaťahuj sa

Ak dlho sedíš v aute, strečing je potrebný. Rob si častejšie prestávky, trošku pochoď, ponaťahuj si celé telo. Aj pár drepov / klikov určite nezaškodí.

#9 Mysli na mini-workouty

Gumy na cvičenie Ti zaberú fakt minimum miesta. Ak vieš ako, precvičíš nimi celé telo a za krátku dobu. Nezabúdaj na svoju cvičebnú rutinu.

#10 Naplánuj si pohybové aktivity

Ak cestuješ popri fakt peknom mieste, prečo naň pozerať len z okienka? Vybehni von a prejdi sa. Alebo mysli na prenájom bicyklov, behanie, turistiku, spoznávanie nových miest (pešo) – chápeš. Proste sa hýb, to je telu prirodzené. Nie váľanie šuniek.

ako zdravsie vyletovat tomax

Dovolenka / výlet má byť predsa o oddychu. Nemusí to však byť all-in „dovolenka style“ prežieranie a ničnerobenie. Snáď Ti tento článok pomohol a niečo dal. Ak áno, potešil by ma follow na Instagrame alebo like na Facebooku, kde nájdeš kopec podobných a užitočných tipov.

benefity cvicenia tomax
Cvičenie
Tomáš

Cvičenie nie je len o fyzične. Tu sú jeho ďalšie parádne výhody.

Čítať viac »
Strava
Tomáš

Priberanie môže byť pre niektorých ľudí rovnako náročné ako chudnutie. Ak sa snažíš pribrať, tu je niekoľko tipov.

Čítať viac »
Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! tomax
Cvičenie
Tomáš

Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! Ak si žena, ktorá sa silovému tréningu vyhýbala ako Boris kondómom, je čas to zmeniť. Prečo? No, na začiatok

Čítať viac »

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.