Dajte mi follow
0
Počet produktov v košíku: 0

Pi menej kalórií!

Pi menej kalórií!

Málokto si to uvedomuje, ale tekuté kalórie sú často dôvod, prečo sa v nastavenom stravovacom režime nedarí, prečo neprináša výsledky. Kalórie nie sú len v tuhom jedle, ktoré jeme. Nachádzajú sa aj v rôznych drinkoch, smútičkách, “kávach” (frapučíno a tieto srandy) a pod.

Pre názornú ukážku, štúdia z roku 2014 skúmala návyky pitia ochutených vôd u američanov. Zistili, že ľudia s nadváhou a obezitou pijú viac ochutených vôd a tým zvýšili celkový denný príjem o 88 resp. 194 kalórií. Zatiaľ čo zdravo-vážiaci ľudia prijímali drvivú väčšinu kalórií z tuhého jedla. Odporúčanie pre ľudí s nadváhou je prijať viac kalórií v tuhom stave.

Taktiež sa ukázalo, že “soft drinks” tvorili v roku 2000 7,1% celkového energetického príjmu u američanov. Alebo, že zo sladených nápojov prijmú okolo 200 kalórií denne. A keďže to je väčšinovo cukor, ktorý do seba spláchneš – no mňamka, že.

pi menej kalorii tomax

Áno, nie sme američania, ale bohužiaľ sa im v tomto stále viac približujeme. Aby sme sa tomu vyhli, tu je pár tipov:

Sleduj si príjem tekutín

Džús ku raňajkám, cappucino, nejaký super zdravý smoothie drink a bum – kde sa vzalo, tu sa vzalo – cca 350 kalórií len tak. A cukru ani nehovoriac. Sleduj si takýto príjem, otvorí Ti to oči.

 

Pi viac vody

Poznáš “hlad je prezlečený smäd”? No ono to často tak je. Sme slabo hydratovaní a potom chceme jesť. Najprv sa napi. Počkaj. A hlad väčšinou ustúpi. Deň začni pohárom vody. To isté skús spraviť pred jedlom. Takto aj znižiš kalorický príjem.

Maj fľašu (vody) po ruke

Najmä počas hektického pracovného dňa sa môže stať, že doslova zabudneš piť. Nájdi si spôsob, ako to zmeniť. Napr. fľašou čistej vody na pracovnom stole

Ak piješ alkohol, pi medzi to čistú vodu

Nielenže takto vypiješ menej alkoholu, ale ráno Ti bude oveľa lepšie. Hlavný dôvod opice je najmä dehydratácia. Takto ju vieš pekne zmierniť. Napi sa čistej vody pred aj po „kole“.

Čaj, káva

Čierny / zelený / ovocný a kadejaký iný čaj – je Tvoj kamoš. Samozrejme, nesladený. A keď už tak radšej troškou medu. Káva je v pohode, ak to nie je nejaké šialené 400 kalóriové karamelové frapučíno, či ako sa to volá. To nemá s kávou veľa spoločného

Svoje kalórie teda radšej zbieraj z celého, tuhého jedla a pi najmä čistú vodu.

benefity cvicenia tomax
Cvičenie
Tomáš

Cvičenie nie je len o fyzične. Tu sú jeho ďalšie parádne výhody.

Čítať viac »
Strava
Tomáš

Priberanie môže byť pre niektorých ľudí rovnako náročné ako chudnutie. Ak sa snažíš pribrať, tu je niekoľko tipov.

Čítať viac »
Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! tomax
Cvičenie
Tomáš

Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! Ak si žena, ktorá sa silovému tréningu vyhýbala ako Boris kondómom, je čas to zmeniť. Prečo? No, na začiatok

Čítať viac »

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.