2 min čítania

Pečený cícer - zdravý snack pred telku

Večerné mlsanie pred telkou je jedným z bodov, kedy celé zdravé stravovanie počas dňa vlastne vyjde navnivoč. Ale čo tak spraviť si niečo zdravé a výživné, pri čom nebudeš mať žiadne výčitky?

Cícer je perfektný zdroj vlákniny (17 g / 100 g) a taktiež bielkovín (19 g / 100 g). Vďaka tomu Ťa zasýti na dlhší čas, preto je vhodný aj pri redukčnej diéte. Kvôli nízkemu glykemickému indexu pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi. Je vhodný nielen pre vegánov, ale taktiež spestrením bežného jedálnička. Môžeš si z neho pripraviť hummus, pridať ho do rôznych šalátov, alebo upiecť v rúre a chrúmať ho pred telkou.
O strukovinách ako takých si čo-to prečítaš v odkaze nižšie.

Čo potrebuješ:

Cícer (surový alebo v náleve / konzerve)
Korenie
Soľ
Olej

Postup:

Cícer (z nálevu) poriadne osuš (napr. v papierových utierkach). Daj si ho do misky, pridaj trošku oleja, osoľ a okoreň (vhodné je chilli, kari, grilovacie korenie…). Rúru si nahrej na 200 stupňov a šupni ho tam na cca 45 minút.

Nutričné hodnoty (*100g surového cíceru):

Kalórie – 364
Bielkoviny – 19
Sacharidy – 61
Vláknina – 17 (!!!)
Tuky – 6

peceny cicer tomax

Ak budeš používať ten v nálve alebo konzerve, pozri si hodnoty, sú dosť rozdielne než hodnoty cíceru v surovom stave.

Strukoviny, ale aj celkovo rastlinné zdroje bielkovín sú strašne podceňované a nevyužívané. Pritom majú vysoký obsah bielkovín či vlákniny. Nemusia slúžiť len ako náhrada zdrojov bielkovín pri špeciálnom stravovaní – vegánstvo, vegetariánstvo – ale aj ako oživenie stereotypu v bežnej strave.
 
Niekoľko zdravotných benefitov:
-znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb
-znížujú riziko vzniku cukrovky 2. typu
-vysoký obsah vlákniny – väčší pocit zasýtenia – môžu pomôcť pri manažmente hmotnosti.
 
Na obrázku vidíš obsah bielkovín v strukovinách. Toto je vhodné najmä pre vegetariánov a vegánov. Po otvorení obrázka si o nich môžeš prečítať viac.
 
Pozri si aj ďalšie recepty.

-https://www.healthline.com/nutrition/chickpeas-nutrition-benefits

co jest v teple tomax
Strava
Tomáš

Minútka čítaniaČo a ako jesť, keď je vonku hic Poznáš to. Appka na mobile (už nie teplomer) Ti ukazuje cez 30 stupňov. Je brutálne teplo.

Čítať viac »
projekt dominika tomax premena coaching
Premeny
Tomáš

2 min čítaniaProjekt Dominika 5 mesiacov spolupráce, takmer 10 kg dole, 100% sebavedomia hore S Dominikou sme začali v januári. Mala 73 kg. Jedla za

Čítať viac »
SKUPINOVY COACHING TOMAX
Cvičenie
Tomáš

Moja nová služba – funguje na báze mesačného členstva. Spolu s ostatnými makačmi dostaneš pravidelne celé tréningy, tréning. plány, recepty a mnoho ďalšieho. Veď si to mrkni

Čítať viac »