Rozdiel tvorilo načasovanie príjmu proteínu. Pri prvej skupine s vysoko bielkovinovou večerou bol vypitý po hlavnom jedle. Pri druhej skupine s vyšším obsahom bielkovín v raňajkách bol pridaný do jogurtu. Obe skupiny mali takmer rovnaké celkové množstvo prijatých bielkovín počas dňa. Prvá 97g, Druhá 89g. Medzi raňajkami a večerou mali ešte obed, ktorý bol rovnaký. Počas 12 týždňov účastníci silovo cvičili 3x za týždeň pod dohľadom výskumníkov. Účastníkmi boli 26 mladí, zdraví, cvičiaci muži (18-26 rokov).
Cieľom bolo zistiť, či rovnomernejší príjem bielkovín počas dňa vedie k vyššiemu nárastu beztukovej hmoty.
Celkom zaujímavou vecou je, že účastníci si mohli vybrať, či chcú cvičiť doobeda alebo večer. Väčšina tých, ktorí mali nízko bielkovinové raňajky, radšej cvičili doobeda. Väčšina tých, ktorí mali vysoko bielkovinové raňajky, chcela cvičiť poobede. Je to pravdepodobne kvôli vyššiemu zasycujúcemu efektu bielkovín. Jednoducho sa im nechcelo cvičiť s pocitom plného žalúdka. Ale to len tak pomimo.
Výsledky:
Obe skupiny pribrali na beztukovej hmote a nabrali na sile. To vďaka silovému tréningu. Boli tam však menšie rozdiely. Skupina s rovnomernejším rozdelením bielkovín v jedlách nabrala o niečo viac beztukovej hmoty (2,5 kg vs 1,77kg). Schudla pol kila tukovej hmoty, zatiaľ čo druhá pribrala, ale zanedbateľných 0,03 kg. SIlovo na tom boli veľmi podobne.