Dajte mi follow
0
Počet produktov v košíku: 0

Kartový workout. Hra, pri ktorej sa určite zapotíš

Kartový workout. Hra, pri ktorej sa určite zapotíš

Pravidlá:

Použi sedmové karty. Ak „hráš“ sám, z kariet vyraď nižníka, vyšníka a kráľa (J, Q, K). Zostane Ti teda 20 kariet, cvičenie Ti zaberie okolo 20 minút. S tým sa môžeš samozrejme pohrať – viac kariet – dlhšie cvičenie. Karty poriadne zamiešaj (nezabudni sa rozcvičiť) a hra sa môže začať! Ak ste dvaja, môžete si nechať všetky karty a ťaháte si každý po jednu naraz. Každá karta znamená iný cvik a iný počet opakovaní. Potiahneš kartu, spravíš čo máš a ťaháš ďalej. Hráš, dokým nevyťaháš všetky karty. Potrebuješ uterák, naplnený vak a 2 plné fľaše (alebo ak máš jednoručky / kettlebell / expander…)

Číslo karty x2 je počet opakovaní daného cviku. Takže:

  • 7 – 14 opak.
  • 8- 16 opak.
  • 9 – 18 opak.
  • 10 – 20 opak.
  • A – prestávka 2 minúty

Ak potiahneš A 2x za sebou, nechaj si jedno v zálohe ako „žolíka“, keď fakt nebudeš vládať. Ak ste dvaja a nechali ste si všetky karty, karty J, Q a K znamenajú 20 opakovaní.

Niekomu však môže byť napr. 16 výpadov ľahkých. V tom prípade si cviky vždy môžeš nejako sťažiť. Napr. plným vakom, expanderom, činkami, prácou len 1 končatiny, zmenou tempa atď. Ďalšie intenzifikačné techniky nájdeš v tomto článku.
Cviky si kľudne aj obmeň, vymysli si vlastné. Avšak tieto sú spravené tak, aby si nimi odcvičil celé telo, za použitia čo najmenej pomôcok a pohyby vykonával z rôznych uhlov.

kartovy workout tomax

Ak nerozumieš niektorému názvu cviku, tu máš video so všetkými cvikmi.

Odmakáš si celé telo doma alebo vonku. Táto zábavná forma cvičenia je o tom, aby bolo prinieslo do makania doma trošku zmeny. Inšpiroval som sa Jeffom Nippardom, ktorý vytvoril podobnú hru

kartovy workout cviky video tomax
Prehrať video
benefity cvicenia tomax
Cvičenie
Tomáš

Cvičenie nie je len o fyzične. Tu sú jeho ďalšie parádne výhody.

Čítať viac »
Strava
Tomáš

Priberanie môže byť pre niektorých ľudí rovnako náročné ako chudnutie. Ak sa snažíš pribrať, tu je niekoľko tipov.

Čítať viac »
Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! tomax
Cvičenie
Tomáš

Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! Ak si žena, ktorá sa silovému tréningu vyhýbala ako Boris kondómom, je čas to zmeniť. Prečo? No, na začiatok

Čítať viac »

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.