2 min čítania

Kartový workout. Hra, pri ktorej sa určite zapotíš

Pravidlá:

Použi sedmové karty. Ak „hráš“ sám, z kariet vyraď nižníka, vyšníka a kráľa (J, Q, K). Zostane Ti teda 20 kariet, cvičenie Ti zaberie okolo 20 minút. S tým sa môžeš samozrejme pohrať – viac kariet – dlhšie cvičenie. Karty poriadne zamiešaj (nezabudni sa rozcvičiť) a hra sa môže začať! Ak ste dvaja, môžete si nechať všetky karty a ťaháte si každý po jednu naraz. Každá karta znamená iný cvik a iný počet opakovaní. Potiahneš kartu, spravíš čo máš a ťaháš ďalej. Hráš, dokým nevyťaháš všetky karty. Potrebuješ uterák, naplnený vak a 2 plné fľaše (alebo ak máš jednoručky / kettlebell / expander…)

Číslo karty x2 je počet opakovaní daného cviku. Takže:

  • 7 – 14 opak.
  • 8- 16 opak.
  • 9 – 18 opak.
  • 10 – 20 opak.
  • A – prestávka 2 minúty

Ak potiahneš A 2x za sebou, nechaj si jedno v zálohe ako „žolíka“, keď fakt nebudeš vládať. Ak ste dvaja a nechali ste si všetky karty, karty J, Q a K znamenajú 20 opakovaní.

Niekomu však môže byť napr. 16 výpadov ľahkých. V tom prípade si cviky vždy môžeš nejako sťažiť. Napr. plným vakom, expanderom, činkami, prácou len 1 končatiny, zmenou tempa atď. Ďalšie intenzifikačné techniky nájdeš v tomto článku.
Cviky si kľudne aj obmeň, vymysli si vlastné. Avšak tieto sú spravené tak, aby si nimi odcvičil celé telo, za použitia čo najmenej pomôcok a pohyby vykonával z rôznych uhlov.

kartovy workout tomax

Ak nerozumieš niektorému názvu cviku, tu máš video so všetkými cvikmi.

Odmakáš si celé telo doma alebo vonku. Táto zábavná forma cvičenia je o tom, aby bolo prinieslo do makania doma trošku zmeny. Inšpiroval som sa Jeffom Nippardom, ktorý vytvoril podobnú hru

kartovy workout cviky video tomax
Prehrať video
co jest v teple tomax
Strava
Tomáš

Minútka čítaniaČo a ako jesť, keď je vonku hic Poznáš to. Appka na mobile (už nie teplomer) Ti ukazuje cez 30 stupňov. Je brutálne teplo.

Čítať viac »
projekt dominika tomax premena coaching
Premeny
Tomáš

2 min čítaniaProjekt Dominika 5 mesiacov spolupráce, takmer 10 kg dole, 100% sebavedomia hore S Dominikou sme začali v januári. Mala 73 kg. Jedla za

Čítať viac »
SKUPINOVY COACHING TOMAX
Cvičenie
Tomáš

Moja nová služba – funguje na báze mesačného členstva. Spolu s ostatnými makačmi dostaneš pravidelne celé tréningy, tréning. plány, recepty a mnoho ďalšieho. Veď si to mrkni

Čítať viac »