2 min čítania

Kartový workout. Hra, pri ktorej sa určite zapotíš

Pravidlá:

Použi sedmové karty. Ak „hráš“ sám, z kariet vyraď nižníka, vyšníka a kráľa (J, Q, K). Zostane Ti teda 20 kariet, cvičenie Ti zaberie okolo 20 minút. S tým sa môžeš samozrejme pohrať – viac kariet – dlhšie cvičenie. Karty poriadne zamiešaj (nezabudni sa rozcvičiť) a hra sa môže začať! Ak ste dvaja, môžete si nechať všetky karty a ťaháte si každý po jednu naraz. Každá karta znamená iný cvik a iný počet opakovaní. Potiahneš kartu, spravíš čo máš a ťaháš ďalej. Hráš, dokým nevyťaháš všetky karty. Potrebuješ uterák, naplnený vak a 2 plné fľaše (alebo ak máš jednoručky / kettlebell / expander…)

Číslo karty x2 je počet opakovaní daného cviku. Takže:

  • 7 – 14 opak.
  • 8- 16 opak.
  • 9 – 18 opak.
  • 10 – 20 opak.
  • A – prestávka 2 minúty

Ak potiahneš A 2x za sebou, nechaj si jedno v zálohe ako „žolíka“, keď fakt nebudeš vládať. Ak ste dvaja a nechali ste si všetky karty, karty J, Q a K znamenajú 20 opakovaní.

Niekomu však môže byť napr. 16 výpadov ľahkých. V tom prípade si cviky vždy môžeš nejako sťažiť. Napr. plným vakom, expanderom, činkami, prácou len 1 končatiny, zmenou tempa atď. Ďalšie intenzifikačné techniky nájdeš v tomto článku.
Cviky si kľudne aj obmeň, vymysli si vlastné. Avšak tieto sú spravené tak, aby si nimi odcvičil celé telo, za použitia čo najmenej pomôcok a pohyby vykonával z rôznych uhlov.

kartovy workout tomax

Ak nerozumieš niektorému názvu cviku, tu máš video so všetkými cvikmi.

Odmakáš si celé telo doma alebo vonku. Táto zábavná forma cvičenia je o tom, aby bolo prinieslo do makania doma trošku zmeny. Inšpiroval som sa Jeffom Nippardom, ktorý vytvoril podobnú hru

kartovy workout cviky video tomax
Prehrať video
sila vola je obmedzena tomax
Motivácia
Tomáš

3 min čítaniaSila vôle je obmedzená Dôjdeš večer z práce. Sedíš pred telkou. Vieš, že v tej svojej tajnej skrinke

Čítať viac »
9 tipov ako byt fit v 2023 tomax
Motivácia
Tomáš

Chceš niekoľko rád o tom, ako spraviť rok 2023 zatiaľ najzdravším v živote? Klikaj sem

Čítať viac »
3 top knihy tomax
Motivácia
Tomáš

Toto sú moje 3 top knihy, ktoré som prečítal v poslednom období. Inšpiruj sa

Čítať viac »