Dajte mi follow
0
Počet produktov v košíku: 0

Projekt Kaťa – keď fakt chceš, nájdeš si cestu

Projekt Kaťa - keď fakt chceš, nájdeš si cestu

S Kaťou sme začali makať už vo februári 2019. Vtedy za mnou prišla trošku silnejšia baba, ktorá mala jasný cieľ (už vtedy sama schudla takmer zo 100 kíl na cca 80, hľadala ďalšiu pomoc v chudnutí). Tak sme sa nastavili čo sa týka stravy a cvičenia a išli sme na to.

V strave sme od začiatku fungovali na trackovaní jedla v MyFitnessPal. Spoznávala koľko energie jej treba prijať, ako sa cíti, aké jedlá čo obsahujú a pod. Používa to aj teraz, hoci nie každý deň. Ale to nevadí, pretože sa už naučila odhadovať, koľko si čoho môže dovoliť, pozná svoje telo. Pozná jedlá, ktoré majú viac bielkovín či tukov, a vie, ktoré si má vyberať.

Keď sa pozrieš na tieto dve fotky, vidíš brutálny rozdiel. Ak si ale myslíš, že to je zo dňa na deň, tak sa mýliš. Rozdiel je vyše 2 rokov. A vadí to? Absolútne nie. Je to určite lepšie než skúšať rôzne krátkodobé extrémy a stále sa vracať na začiatok. Overall sa vlastne nikde nedostaneš. Takto sme síce išli pomaly, ale postupne. A kukaj na to! Úplná pecka, som na ňu strašne pyšný.

A ak si myslíš, že to šlo ľahúčko, tak sa tiež mýliš. Aj Kaťa mala ťažké chvíle. Napr. keď skúšala Intermittent fasting. Vtedy fungovala ráno na káve, jedla až na obed. To jej spôsobilo vredy na žalúdku a pár naozaj nepríjemných dní. Po istej dobre sa zotavila. Potom zjedla niečo, čo nemala a opäť bola týždeň mimo. Bez energie, bez cvičenia. Ale nevzdala sa. Jednoducho zistila, že IFko nie je pre ňu. Ale to nevadí, skúsila, išla ďalej. Spadla a opäť vstala (strašné motivačky, že?).

Ak by sme sa pozreli na časovú os progresu, nebolo to krásne lineárne. Boli to skôr vlnky hore a dole, avšak celkovo to stále ide tým správnym smerom. Je vidno, že sa na to treba pozerať ako na celkový progres, na tú udržateľnú cestu. Často chceme všetko a hneď – ale tak to nejde.

Chcela si taktiež vyskúšať detox. Ja osobne som proti takýmto veciam, ale bolo to jej rozhodnutie. Prijímala len tekutú stravu, rôzne šťavy a tak. Dala 12 dní a cítila sa oveľa lepšie. Zistila, ako má neskutočne pevnú vôľu, a že nie je závislá na jedle. A že vlastne niekedy pocítiť aj reálny hlad nie je na škodu.

Na tréningy na Draždiaku (aj v zime pri 2 stupňoch) či do práce chodila bicyklom, hľadala pohyb. Dokonca “nainfikovala” doma svojich rodičov, ktorí začali makať aj s trénerom a výsledky sú brutálne. Už majú aj domáce fitko (ktoré im trochu závidím…). Týmto ukazuje, že ísť príkladom (aj keď Ťa možno na začiatku okolie nechápe) je super vec, ktorou môžeš ovplyvniť aj životy druhých.

Pripravovala sa na dlhší beh či Spartana. Hľadala výzvy, chcela skúsiť nové veci, mimo komfortu. Ako vidíš, premena nie je len o fyzickej stránke, ale možno ešte viac o tej psychickej. Je oveľa sebavedomejšia. Má lepšie, pevnejšie a vyššie držanie tela, ktoré si všimli aj kolegovia. Pohyb ako taký sa taktiež oveľa zlepšil. Napr. výpady na začiatku a teraz sa fakt nedajú porovnať. Ladnosť pohybu, ovládanie tela, sila – je úplne inde.

Je to obyčajný človek. Tak, ako každý iný. Tiež rieši stresy v práci, kamošov, vzťahy, rodinu. Ale chce to svoje a ide si po to.

Toto ale ešte nie je koniec. Máme pripravenú hecovačku do leta a až to bude forma! Je strašný makač a neviem sa dočkať kam to potiahne! Kati, si vzorom pre ostatných, ďakujem.

#HybSaBavSa

Ako vidí naše trénovanie Kaťa:

S Tomášom cvičím len pár týždňov a už vidím výsledky. Merateľné aj kondičné. Na tréningy sa vždy veľmi teším, lebo ich vystavia pestro a na mieru. Tomax je profík a pedant ale zároveň kamoš. Cením aj jeho ponožkový vkus a zmysel pre humor. Vidno, že mu záleží nielen na výsledkoch na papieri, ale stará sa aj o psychickú pohodu. Mega vie namotivovať a vyhecovať počas tréningu aj mimo neho. Je neustále k dispozícii zodpovedať akúkoľvek otázku a reálne sa o vás zaujíma, čo vôbec nie je bežná vec. Teším sa na ďalšie zhodené kilá a nabraté skilly 💪🤟

projekt dominika tomax premena coaching
Premeny
Tomáš

Dominika dala dole 10 kíl za 5 mesiacov. Tá jej premena je brutálna. A nie len fyzická, ale aj mentálna. Verí si oveľa viac.

Čítať viac »
projekt katka tomax
Premeny
Tomáš

Za rok spolupráce sme dali dole takmer 10 kíl, čo je super. Cm šli tiež – po 11 z poprsia, pása a stehien, 8 z bokov. No brutál. Naučila sa lepšie cvičiť, pohyb berie ako rutinu a radosť, vie ako sa má stravovať a má zdravý vzťah s jedlom. Myslím, že takto nejako by mal vyzerať úspešný coaching.

Čítať viac »
projekt Barbora tomax
Premeny
Tomáš

Z 6 mesiacov sa Barbora dostala tam kde chcela. Necháš sa ňou inšpirovať?

Čítať viac »

Pozri si články, ktoré Ti pomôžu na Tvojej ceste.

benefity cvicenia tomax
Cvičenie
Tomáš

Cvičenie nie je len o fyzične. Tu sú jeho ďalšie parádne výhody.

Čítať viac »
Strava
Tomáš

Priberanie môže byť pre niektorých ľudí rovnako náročné ako chudnutie. Ak sa snažíš pribrať, tu je niekoľko tipov.

Čítať viac »
Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! tomax
Cvičenie
Tomáš

Baby, fitkom NEbudete vyzerať ako muži! Ak si žena, ktorá sa silovému tréningu vyhýbala ako Boris kondómom, je čas to zmeniť. Prečo? No, na začiatok

Čítať viac »

Newsletter


Užitočné info a extra ponuky, (ne)pravidelne do Tvojho mailu.

Ukážem Ti, ako sa baviť pohybom a žiť zdravšie. Jednoducho, dlhodobo, v bežnom živote.